BRANŻA DZIECIĘCA

MINISTERSTWO ROZWOJU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA
POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY
 STOWARZYSZENIE EKSPORTERÓW POLSKICH
URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE WOJEWÓDZTW
 
 
 
               

5-10 lutego 2009 roku
Międzynarodowe Targi Zabawek Spielwarenmesse 5-10 luty 2009 roku. Stoisko narodowe Członków Stowarzyszenia podczas 60 - tej rocznicy istnienia targów.

 

W dniach 5-10 lutego 2009 roku odbyło się kolejne narodowe wystąpienie Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych podczas Międzynarodowych Targów Zabawek w Norymberdze Spielwarenmesse. Polskie Stowarzyszenie już po raz czwarty było organizatorem polskiego stoiska podczas targów Spielwarenmesse. Członkowie Stowarzyszenia biorący udział w targach to firmy, które promowały swoje wyroby, uczestniczyły w spotkaniach branżowych i handlowych oraz świętowały 60 - tą rocznicę powstania targów Spielwarenmesse. Wszyscy Członkowie Stowarzyszenia biorący udział w targach byli pod patronatem Stowarzyszenia ubiegali się o dofinansowanie ze środków unijnych.

Polskie Stowarzyszenie podczas odbywających się targów zorganizowało Branżowy Projekt Promocyjny, którego celem była prezentacja polskich zabawek, promowanie polskiego eksportu oraz zdobywanie nowych odbiorców na rynkach światowych.
Tematy Branżowego Projektu Promocyjnego to: "Polscy producenci zabawek na rynkach światowych w 2009 roku", "Prezentacja polskich zabawek i artykułów dziecięcych na rynkach światowych 2009", "Polska zabawek na rynkach światowych 2009". Działania promocyjne realizowane w ramach projektu obejmowały: prezentacje zabawek, wystawę produktów polskich producentów zabawek na narodowych stoiskach wystawienniczych uczestników projektu oraz spotkania branżowe, udział w szkoleniach, warsztatach i seminariach poświęconych branży zabawek i artykułów dla dzieci.

Kolejna edycja to 60 rocznica istnienia targów. W terminie 5-10 lutego 2009 roku organizator targów zaprosił producentów i handlowców branży zabawek, aby podczas targów Spielwarenmesse świętować 60-ty jubileusz uczestnicząc w korowodzie uroczystości. Inauguracją wielkiego korowodu jubileuszowego była uroczystość otwarcia w przeddzień targów z udziałem pani kanclerz dr Angeli Merkel jako gościa honorowego. Podróż w czasie poprowadził wszystkich świętujących poprzez sześć dziesięcioleci targów Spielwarenmesse, muzycznie uświetnionych przez norymberskich symfoników. Szczególnie uroczystym momentem było przyznanie nagrody Toy Award 2009 w dziedzinie nowości targów Spielwarenmesse, która w ośmiu kategoriach wyróżnia innowacyjne i kreatywne pomysły na zabawę.

Spielwarenmesse zaprasiło do CCN na "Let`s party", które odbyło się w dniu 6 lutego 2009 roku. Odwiedzający i wystawcy mogli na największym party, jakie kiedykolwiek Spielwarenmesse świętowało, spędzić wieczór przy muzyce, tańcu i ciekawych pokazach. Na wszystkich poziomach CCN na gości oczekiwały liczne zabawy. Wstęp był wolny i świętować mogli wszyscy, którzy byli w CCN obecni.

W sobotę, 7.02.2009 z okazji urodzinowych targów zostały wystrzelone sztuczne ognie szczególnie efektowne z okazji jubileuszu. Dalsze świętowanie miało miejsce w centrum miasta wraz z obywatelami Norymbergii. Duże party w centrum miasta już od popołudnia przyciągało wesołym nastrojem na wiele atrakcji. Aktorzy inicjatywy "Enjoy Toy Fair City - Nurnberg spielt mit!" - zaprezentowałi na trzech scenach program rozrywkowy. Wieczorem Spielwarenmesse zaprezentowało highlitght - Happy Hour i program pokazowy. Imprezy te były otwarte dla wszystkich.

Uhonorowanie wystawców w niedzielę 8.02.2009, skierowane było do najbardziej oddanych współtwórców targów Spielwarenmesse. Liczne przedsiębiorstwa świętowały 25-lecie lub inny wieloletni jubileusz swojego udziału w targach. 35 producentów zabawek zostało uhonorowanych za 60-ty udział w targach, czyli wystawiali się corocznie od premiery w roku 1950.

Podczas całego okresu trwania targów miasto mogło uczestniczyć w jubileuszu targów. Akcja marketingowa miasta "Enjoy Toy Fair City!" zaproszała mieszkańców Norymbergii i gości targowych do wspólnej zabawy. Na stoiskach z zabawkami, w specjalistycznych sklepach zabawkarskich oraz na przygotowywanych scenach miały miejsce wydarzenia zapraszające do współuczestnictwa w jubileuszu. Flagi, transparenty i pojazdy firm Nintendo, Herpa oraz N-ERGIE rozszerzały atmosferę zabawy na całe centrum miasta.

Office Manager Monika Barczyk

 
Narodowe stoisko Członków Stowarzyszenia podczas Międzynarodowych Targów Zabawek w Norymberdze Spielwarenmesse odbywających się w dniach 5-10.02.2009r.
 
 
Cobi
Anek
SUN-DAY
     
HH Poland
Samo-Pol
Nina, Samo-Pol, Maxim
     
Nina
Axiom
Alberta
     
Pozostali Członkowie Stowarzyszenia wystawiający się na Targach Zabawek w Norymberdze
 
Granna
Mochtoys
Wader
     
Novum
Delta Trade
Interkobo
     
Hemar
Marko
Cartamundi
     
 
 
               
 
 
PSBZiADz - 2007
projekt i wykonanie:dwarazy.com