BRANŻA DZIECIĘCA

MINISTERSTWO ROZWOJU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA
POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY
 STOWARZYSZENIE EKSPORTERÓW POLSKICH
URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE WOJEWÓDZTW
 
 
 
               
14 maja 2007
V Edycja Konkursu "Świat Przyjazny Dziecku". Ogłoszenie wyników.
Organizator - Komitet Ochrony Praw Dziecka.
 
Przyjaźnie dzieciom. Znak "Świat przyjazny dziecku" nagradza 26 produktów najlepszych dla najmłodszych. Warszawa, 14 maja 2007 r. - Jakie książki czytać dzieciom? Jakie zabawki im wybierać, aby zabawa była bezpieczna i rozwijała osobowość? W dokonaniu dobrego wyboru pomaga rozstrzygnięty właśnie Konkurs "Świat przyjazny dziecku", zorganizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kapituła Konkursu wyłoniła 12 laureatów i nagrodziła 26 produktów przyjaznych najmłodszym.

To już V edycja Konkursu "Świat przyjazny dziecku". Od 5 lat Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza producentów, dystrybutorów zabawek i produktów dla dzieci obecnych na polskim rynku do ubiegania się o tytuł "produktów przyjaznych dziecku". W tegorocznej edycji do Konkursu przystąpiły 23 firmy. Firmy nagrodzono w następujących kategoriach: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne i przedszkolne. Kapituła przyznała 5 głównych nagród i wyróżniła 21 produktów przyznając ich producentom prawo do oznaczenia opakowań prestiżowym logiem konkursu.

Jak co roku o wartości produktów, ich przystosowaniu pod względem formy i treści do wieku dziecka oraz wpływie na rozwój dzieci zadecydowali specjaliści zasiadający w Kapitule Konkursu - pedagodzy, psycholodzy, plastycy, reżyser filmowy i teatralny. Podstawowym celem konkursu jest wybór najwartościowszych zabawek, książek, akcesoriów szkolnych i przedszkolnych oraz multimediów mających pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci.

- Bardzo cieszymy się, że nasz konkurs zyskał sobie zaufanie firm biorących w nim udział,
a przede wszystkim pedagogów i rodziców. Zależało nam na tym, by logo "Konkursu Świat przyjazny dziecku" było gwarancją dobrego wyboru dla wszystkich, którzy zajmują się wychowaniem i edukacją dzieci. Dla osób, które są świadome, że każdy wybór dorosłych nie pozostaje u dzieci bez oddźwięku
- mówi Mirosława Kątna, Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Honorowy patronat nad konkursem "Świat przyjazny dziecku" objęła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. W akcję zaangażowały się także m.in. sieć salonów Empik, portal gazeta.pl, redakcja miesięcznika "Dziecko" i "Poradnika Domowego", agencje Publicis i ALERT Media Communications, firmy Telekomunikacja Polska S.A. oraz Gemius S.A.
Patronaty medialne sprawują także redakcje: "Uśmiech Rodziców", "Świat Zabawek", "Miś - Przyjaciel Najmłodszych", inspirander.pl, maluchy.pl oraz TVP3, Polskie Radio BIS i kanał filmowy Mini Mini.

Komitet Ochrony Praw Dziecka to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego istniejąca od 1981 r. Jej misją jest ochrona praw i interesów dzieci. Komitet pomaga tym, którzy nie są w stanie samodzielnie bronić swoich praw - dzieciom i ich opiekunom. W tym celu podejmuje działania interwencyjne, profilaktyczne, upowszechnia znajomość praw dziecka zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz ujawnia przypadki ich naruszenia. Komitet działa poprzez 35 oddziałów terenowych. Wszystkie formy pomocy niesione przez Komitet są bezpłatne.

PODSUMOWANIE V EDYCJI KONKURSU "ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU" - (PDF)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W V EDYCJI KONKURSU "ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU" - (PDF)

INFORMACJA O NAGRODZONYCH PRODUKTACH V EDYCJI KONKURSU "ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU" - (PDF)


Więcej informacji udziela:

Magdalena Stachowiak
Szef Zespołu Projektów i Promocji Praw Dziecka KOPD
tel. (022) 626 94 21, 0 505 045 679
m.stachowiak@kopd.pl
www.kopd.pl
Zdjęcia Nagrodzonych Produktów
 
Arcady
Buka
Dwie Siostry
 
Ecco-Art
Egmont
Format
 
Aidem Media
Kalimba
Lego
     
Nowa Era
Rea
 
     
     
 
               
 
 
PSBZiADz - 2007
projekt i wykonanie:dwarazy.com