BRANŻA DZIECIĘCA

MINISTERSTWO ROZWOJU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
PORTAL PROMOCJI EKSPORTU
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
INSTYTUT MATKI I DZIECKA
KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA
POLSKI KOMITET NORMALIZACYJNY
 STOWARZYSZENIE EKSPORTERÓW POLSKICH
URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE WOJEWÓDZTW
 
 
 
               
16-17 czerwca 2007
Stowarzyszenie patronem Pikniku Mother & Baby
 
W dniach 16-17 czerwca w Warszawie na terenie wyścigów konnych odbył się Wielki Piknik Mother & Baby.
Była to impreza przeznaczona dla kobiet w ciąży, dzieci od 0-9 lat oraz ich mam.
To niezwykła formuła tego Pikniku ponieważ zawierała: darmowe konsultacje medyczne m.in.: pediatryczne, ortopedyczne, dentystyczne, diabetyczce, okulistyczne, alergologiczne, psychologiczne wykłady m.in: zabawki i ich rola, zabawki bezpieczne
targi i kiermasz: dzięki temu rodzice mogli nie tylko zapoznać się ale i zakupić różne produkty przeznaczone dla dzieci lub mam konkursy dla dzieci i rodziców oraz liczne atrakcje: place zabaw dla dzieci, wyścigi autek spalinowych, Miś Haribo oraz wiele innych.
To niezwykłe wydarzenie było bardzo mocno nagłośnione:
Informacje ukazywały się na portalach internetowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży oraz mam dzieci od 0-9 lat. W magazynach Mamo to ja, Twoje Dziecko, Twój Maluszek, Przedszkolak. Zaproszenia na Piknik w Rodzicach Wydawnictwa G+J oraz w M jak Mama Wydawnictwa Murator.
 
Ulotki w ilości 200 000 rozprowadzone były w Instytucie Matki i Dziecka, poradniach ginekologicznych, przychodniach lekarskich, żłobkach i przedszkolach również w dużych centrach. Informacje były rozprowadzone w Klinikach Damiana oraz wysłane do Klientów Korporacyjnych tych Klinik. Specjalne zaproszenia zostały wysłane pocztą do 8000 osób. Poza tym zaplanowana była akcja 150 billboardów (Sorter, AMS), plakatowanie. Od 01.06.2007 w Metrze ukazywały się informacje, reklamy na temat Pikniku a w tygodniu przed imprezą ukazał się specjalny 4 stronicowy dodatek. Patronem Medialnym było Radio Złote Przeboje, które od 01.06 informowało o Pikniku.

Pani Minister Joann Kluzik Rostkowska objęła nasz Piknik Honorowym Patronatem i była obecna na tym wydarzeniu, również z wykładem.

Wielki Piknik Mother & Baby jest zaplanowana jako impreza cykliczna, która zostanie poszerzona w przyszłym roku o miasta takie jak: Kraków, Poznań oraz Wrocław lub Sopot .

W zależności od aktywności branży zabawek impreza w swojej części informacyjnej może zawierać informacje dotyczące "Święta Zabawek", które chcielibyśmy kontynuować w latach następnych.

Magda Dróżdż
Koordynator Projektu
Tel.: (22) 711 29 05
Tel./fax.: (22) 711 26 89
Tel.kom.:0 602 158 327
m.drozdz@whitecrane.pl
www.motherandbaby.pl (W zakładce dla Wystawców Plan Pikniku)
 
 
 
 
               
 
 
PSBZiADz - 2007
projekt i wykonanie:dwarazy.com