Odwiedziło nas: 174 internautów

Aktualności
11 kwietnia 2024 r.
Branżowa Konferencja online Nowe Rozporządzenie UE dot. bezpieczeństwa zabawek – proponowane regulacje

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek serdecznie zaprasza Państwa na Branżową Konferencję online w dniu 11 kwietnia 2024 roku, która będzie poświęcona nowemu rozporządzeniu dot. bezpieczeństwa zabawek, a dokładnie propozycjom nowych regulacji odnośnie przepisów zabawkowych.

22 lutego 2024 r.
Spotkanie Zarządu, Rady Nadzorczej i Grupy Doradczej
na Targach Kids’ Time w Kielcach

W dniu 22 lutego 2024 roku o godz.: 12.00 podczas Targów Zabawek Kids’ Time w Kielcach, na stoisku wystawienniczym Firmy Wader-Woźniak odbyło się spotkanie Zarządu, Rady Nadzorczej i Grupy Doradczej Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych. Spotkanie miało na celu uzgodnienie najważniejszych strategii działania Stowarzyszenia na 2024 rok oraz ustalenie szczegółowych kwestii związanych z najbliższym Walnym Zebraniem Członków. Najważniejszym tematem było omówienie zorganizowania szkoleń, przygotowania materiałów oraz porad dla Członków Stowarzyszenia związanych z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Zabawkowego.

W spotkaniu udział wzięli: Sławomir Olechnowicz, Marcin Woźniak, Ryszard Grzegorczyk, Andrzej Goliński, Janusz Musioł oraz Monika Chmielińska.

21 – 23 luty 2024 r.
XIV Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka
KIDS’ TIME w Kielcach

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych po raz kolejny objęło patronat nad XIV Międzynarodowymi Targami Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME w Kielcach.
Zapraszamy na stoisko wystawiennicze stowarzyszenia do hali E nr 35
Lista wystawców https://www.targikielce.pl/kids-time/lista-wystawcow
Targi producentów zabawek, wózków, fotelików i ubranek dla dzieci KIDS’ TIME z corocznym mnóstwem nowości!
Od ponad dekady przedstawiciele branży dziecięcej, na początku roku, spotykają się w Targach Kielce, by wziąć udział w największych w tej części Europy biznesowych targach sektora dziecięcego. Właśnie w Kielcach producenci i dystrybutorzy rozmawiają na temat aktualnych trendów i prezentują szeroką ofertę produktów i artykułów dla dzieci i ich rodziców. Najbliższe spotkanie zaplanowano 21-23 lutego 2024 roku.
Światowi eksperci, dziennikarze i przedsiębiorcy, co roku zjeżdżają do Kielc, by wziąć udział w największym biznesowym wydarzeniu branży dziecięcej w tej części Europy.

30 stycznia – 3 lutego 2024 r.
Targi Zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze
Członkowie Stowarzyszenia na Spielwarenmesse

W dniach 30 stycznia – 3 lutego 2024 r. na terenach wystawienniczych w Norymberdze odbyła się 75 edycja Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse. Wśród wystawców było ponad 80 firm z Polski, w tym liczne grono Członków Stowarzyszenia. Członkowie wystawiali się indywidualnie w halach tematycznych w zależności od rodzaju asortymentu.
Targi Spielwarenmesse umieściły Stowarzyszenie w gronie partnerów targów na swojej stronie internetowej:  cooperation partner page  a kliknięcie przenosi Państwa stronę Stowarzyszenia.
Spielwarenmesse 2024 w liczbach:

  • 2142 wystawców z 69 krajów, w tym 396 nowych wystawców
  • Powierzchnia 165 000 m 2
  • 58 000 gości ze 128 krajów

https://www.spielwarenmesse.de/en/exhibit/application/

11 stycznia 2024
bezpłatny webinar dla Członków Stowarzyszenia „KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur” – rządowy system teleinformatycznym, który kompleksowo będzie odpowiadał za proces wystawienia, przesyłania, otrzymania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Nowy przepis dla wszystkich przedsiębiorców od 1 lipca 2024 r. Prowadzący: eksperci i specjaliści z Biura Rachunkowego Abak S.A.

Zarząd Stowarzyszenia wraz z biurem rachunkowym ABAK SA, przygotował bezpłatne szkolenie online dla Członków Stowarzyszenia, związane w wejściem w życie nowego przepisu – systemu KSeF – obowiązującego wszystkich przedsiębiorców w Polsce od dnia 1 lipca 2024 r.

Stowarzyszenie oferuje Członkom Stowarzyszenia szkolenie online, w którym dokonamy analizy i przedstawimy przepis pod kątem praktycznym w uwzględnieniem korzyści i zagrożeń oraz wszelkich komplikacji dla przedsiębiorcy. Będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie.

Zapraszam serdecznie. Rejestracja jest obowiązkowa. 

Data szkolenia online:
11 stycznia 2024 r. (czwartek)
Szkolenie jest bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia

Temat szkolenia:
System KSeF – nowy przepis obowiązujący wszystkich przedsiębiorców, wejście w życie 1 lipca 2024 r.

10 stycznia 2024
Webinar dla Członków Stowarzyszenia „Nowe rozporządzenie UE w zakresie bezpieczeństwa produktów”
Prowadzący: Kancelaria prawna Kieszkowska Rutkowska Kolasiński

Stowarzyszenie nawiązało współpracę z Kancelarią prawną Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Efektem tej współpracy będą m.in.: Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia z zakresu obowiązującego prawa. Kancelaria jest regularnie rekomendowana jako wiodąca kancelaria i prawnicy w dziedzinach m.in.: prawa konkurencji. https://www.krklegal.pl/

Powołując się na współpracę z kancelarią KRK, zapraszam Członków Stowarzyszenia na bezpłatny webinar poświęcony nowemu rozporządzeniu UE w zakresie bezpieczeństwa produktów, pod które podlegają m.in.: zabawki oraz artykuły dziecięce.

Nowe Rozporządzenie będzie obowiązywało od 13 grudnia 2024 r. ale już teraz dowiedzie się Państwo o zmianach, obowiązkach i zagrożeniach jakie wiążą się z nowymi przepisami. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania, dodatkowo otrzymacie Państwo prezentację ze szkolenia. Szczegóły poniżej.

Data webinarium:
10 stycznia 2024 r.  / środa
Godzina: 11.00-12.00

POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com