Odwiedziło nas: 634 internautów

Archiwum – 2007
Archiwum 2007
01-06 lutego 2007
Międzynarodowe Targi Zabawek – Spielwarenmesse
2007 Norymberga, Niemcy

W dniach 01-06 lutego 2007 roku Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych było organizatorem polskiego stoiska wystawienniczego na Międzynarodowych Targach Zabawek w Norymberdze. Było to już drugie w historii branży zabawek i artykułów dziecięcych wspólne wystąpienie polskich firm poza granicami naszego kraju.

W roku 2007 w na Targach Zabawek w Norymberdze wystawiało się pod patronatem Stowarzyszenia dziewięć firm członkowskich:

  • Happy Toys Jerzy Zgajewski Wrzosowa k/Częstochowy (zabawki z tworzyw sztucznych),
  • Omnium Toys s. c. Kraków (zabawki pluszowe),
  • Maxim Anna Terlecka Wrocław (puzzle i gry edukacyjne),
  • Nina Sp. z o.o. Białe Błota k/Bydgoszczy (zabawki z tworzyw sztucznych),
  • Samopol Zbigniew Samotyj Wrocław (gry planszowe, puzzle, konie na biegunach),
  • P.P.H. Relaks Toys Częstochowa (zabawki z tworzyw sztucznych)
  • Biuro Set F.H Zawiercie (zabawki pluszowe)
  • P.P.H.U SUN – DAY Łowicz (zabawki pluszowe)
  • Roxi Import Export Strzelin (zabawki pluszowe)
Biuro
Set
Zdjęcie
grupowe
Roxi
Relax
Toys
Samopol
Nina
i Omnium Toys
Happy
Toys
Sun-Day
Roxi
15 marca 2007
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
W dniu 15 marca 2007 roku, w sali konferencyjnej w Raszynie Falenty k/Warszawy, o godz. 10.00 odbyło się szkolenie dla Członków Stowarzyszenia oraz dla zainteresowanych firm w zakresie zmian w ustawie
o systemie oceny zgodności oraz klasyfikacji zabawek.Prezentacja w zakresie klasyfikacji zabawek została przygotowana w oparciu o dokument „Klasyfikacja zabawek – Wytyczne – raport PKN ICS 97.200.50„, który jest wiernym tłumaczeniem angielskiej wersji Raportu CEN CR 14379:2002. Dokument ten ma charakter przewodnika i jest kierowany zarówno do przedsiębiorców (producentów, importerów, dystrybutorów zabawek) jak i organów nadzoru rynku w krajach Unii Europejskiej.Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia jest bezpłatne.
Program
Szkolenia zorganizowanego przez
Polskie Stowarzyszenie Branży
Zabawek i Artykułów Dziecięcych
w dniu 15 marca 2007 r.
08 maja 2007
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
8 maja 2007 roku w Sali Konferencyjnej w Raszynie  Falenty k/Warszawy odbyło się (10.0013.30) szkolenie REACH dla Członków Stowarzyszenia, dotyczące obowiązkowej rejestracji substancji chemicznych, oceny dokumentacji technicznej, oceny substancji oraz udzielania zezwoleń na wykorzystanie substancji do produkcji i obrotu.
08 maja 2007
VI Zwyczajne Walne Zgromadzenie
W dniu 8 maja Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych zwołał VI Zwyczajne Walne Zgromadzenie. Zebranie miało charakter sprawozdawczy i dyskusyjny. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbyło się w …
14 maja 2007
V Edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. Ogłoszenie wyników. Organizator – Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Przyjaźnie dzieciom. Znak „Świat przyjazny dziecku” nagradza 26 produktów najlepszych dla najmłodszych . Warszawa, 14 maja 2007 r. – Jakie książki czytać dzieciom? Jakie zabawki im wybierać, aby zabawa
była bezpieczna i rozwijała osobowość? W dokonaniu dobrego wyboru pomaga rozstrzygnięty właśnie Konkurs „Świat przyjazny dziecku”, zorganizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kapituła Konkursu wyłoniła 12 laureatów i nagrodziła 26 produktów przyjaznych najmłodszym.
14-15 czerwca 2007
Kongres Potencjał Rynku Dziecięcego
Stowarzyszenie objęło patronat nad Kongresem Potencjał Rynku Dziecięcego, który odbył się w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. W programie kongresu m.in.: tematy poświęcone zdobywaniu gruntownego wglądu w rynek marketingu dziecięcego, prezentacja najświeższych badan wielu firm działających na tym polu – specjalna prezentacja raportu UOKiK, prelekcje poświęcone efektywnemu wprowadzaniu nowych produktów na rynek (case study Alima Gerber i Reporter Young), oraz nowoczesnym narzędziom komunikacji (Maspex i Mieszko zdobywanie lojalności młodych internautów). Inne tematy to: promocje sprzedaży i programy lojalnościowe, nowe rozwiązania legislacyjne i nowe restrykcje. Gość specjalny:  Helen Lucy (Cartoon Network, Londyn). Wystąpili m.in.: Deltim, Maspex, Egmont Polska, IQS and Quant Group, Danlind (JELP), Mieszko (Zozole), Reporter Young, UOKiK, 4P research mix, Kancelaria Prawna Traple Konarski Podrecki, Centrum Zdrowia Dziecka, Edipresse Polska (Mamo to ja), Frito  Lays.
16-17 czerwca 2007
Piknik Mother & Baby

Stowarzyszenie objęło patronat nad imprezą Piknik Mother & Baby, która odbyła się na wyścigach konnych w Warszawie. Impreza przeznaczona była dla kobiet, kobiet w ciąży, dzieci w wieku od 0-9 lat oraz dla rodziców. W ramach imprezy odbyły się m.in.: darmowe konsultacje medyczne, pediatryczne, ortopedyczne, dentystyczne, diabetyczce, okulistyczne i alergologiczne.Przygotowane były liczne prelekcje dotyczące kobiet w ciąży, kobiet oraz dzieci. Odbył się również wykład dotyczący bezpieczeństwa zabawek zorganizowany przez Stowarzyszenie. Swoje produkty pokazało ponad 60 wystawców z branży. Rodzice mogli dokonać zakupu artykułów dla dzieci. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje: jak pokaz mody, wyścigi samochodzików spalinowych, teatrzyk dla najmłodszych, premiery rynkowe produktów a także gra planszowa z żywymi pionkami – aktorami. Na wszystkich czekały liczne konkursy z ponad 100 nagrodami.Całość targów i pikniku uroczyście otworzyła Pani Minister Joanna Kluzik – Rostkowska, która objęła nad imprezą swój Honorowy Patronat.

20 czerwca 2007
Szolenie dla Człoków Stowarzyszenia
W sali konferencyjnej w Raszynie Falenty k/Warszawy, o godz. 10.00, odbyło się szkolenie dla Członków Stowarzyszenia oraz dla zainteresowanych firm, poświęcone głównie zabawkom dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Ponadto zostały przekazane ogólne informacje dotyczące: zabawek sterowanych radiem, dyrektywy w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ROHS), dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) oraz zabawek bateryjnych.Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia było bezpłatne.
Program
Szkolenia zorganizowanego przez
Polskie Stowarzyszenie Branży
Zabawek i Artykułów Dziecięcych
w dniu 20 czerwca 2007 r.
1 września – 9 listopada 2007
VI Edycja Konkursu”Świat przyjazny dziecku”
Stowarzyszenie zostaje ponownie patronem medialnym VI Edycji Konkursu „Świat przyjazny dziecku” Organizator: Komitet Ochrony  Praw Dziecka.
11 września 2007
Spotkanie Członków Stowarzyszenia w Głównym Inspektoracie Inspekcji Handlowej

W dniu 11 września 2007 r. odbyło się spotkanie członków naszego Stowarzyszenia z Dyrekcją i pracownikami Biura Kontroli i Bezpieczeństwa Produktów oraz Biura Prawnego i Ochrony Konsumentów Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej.

Monika Barczyk – kierownik biura stowarzyszenia
Łukasz Bystrzyński – Naczelnik Wydziału Nadzoru Rynku
Eugeniusz Cyra – Dyrektor Biura Kontroli Bezpieczeństwa Produktów
Jadwiga Gunerka – Dyrektor Biura Prawnego i Ochrony Konsumentów
Emilia Chmiel – Wydział Nadzoru Rynku
Wioletta Kozak – Wydział Nadzoru Rynku
Robert Rybicki – Biuro Prawne Ochrony Konsumentów
07 listopada 2007
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
7 listopada 2007 roku o godz. 11.00 w Raszynie Falenty, odbyło się szkolenie dla Członków Stowarzyszenia i zainteresowanych firm. Szkolenie było poświęcone wybranym przepisom dotyczącym branży zabawek i artykułów dziecięcych.
Monika
Barczyk
– kierownik biura stowarzyszenia
Danuta
Budkiewicz
– ekspert biura Stowarzyszenia
23 listopada 2007
V Jubileuszowy Kongres Eksporterów Polskich
Dnia 23 listopada 2007 roku odbył się V Jubileuszowy Kongres Eksporterów Polskich połączony z Galą Finałową Konkursów „Wybitny Eksporter Roku 2007” i „Wybitny Dziennikarz Roku 2007”. Kongres i Gala odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Senatu RP, Ministra Gospodarki, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałków, Wojewodów i Prezydentów Miast Wojewódzkich.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com