Odwiedziło nas: 632 internautów

Archiwum – 2010
Archiwum 2010
8-10 października 2010 / Łódź
III Targi Gier i Zabawek „Games & Toys”

W dniach 8-10.10. 2010 r. w Łodzi odbyła się III edycja Targów Gier i Zabawek “Games&Toys”, organizowanych przez firmę INTERSERVIS sp. z o.o. Od trzech lat impreza realizowana jest we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.

Targi G&T to specjalistyczna impreza branżowa skupiająca producentów, dystrybutorów i importerów z Polski i zagranicy. Podczas 3 dni targowych Targi G&T odwiedziło 4 627 gości, w tym 938 osób z branży. Byli wśród nich: nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych, firmy handlowe, sklepy, hurtownie, księgarnie, firmy poligraficzne i spedycyjne, producenci i dystrybutorzy.

Odwiedzający targi uczestniczyli w prowadzonych warsztatach i konferencjach:

 • Potwór z Loch Ness istnieje, czyli aktywny i twórczy dyrektor placówki edukacyjnej to nie mit i nie bajka – seminarium szkoleniowe dla dyrektorów placówek edukacyjnych
 • Seminarium „Bezpieczna zabawka”
 • Sposób na zwiększenie sprzedaży – jak urządzić sklep i witrynę, aby zachęcały do kupowania. Wybrane techniki Visual Merchandisingu
 • Łódzkie spotkania edukacyjne trzy warsztaty dla ambitnych nauczycieli i aktywnych rodziców
 • „Radosne Sześciany czyli jak kształcić najlepsze cechy edukacyjne dzieci i wyprowadzać je w pole … matematyki” – warsztaty dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych
 • „Matematyczne preteksty czyli jak Radosne Sześciany i nietypowe zadania szkolne wyprowadzają w pole … matematyki” – warsztaty dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
 • RoboCamp – zajęcia z programowania robotów
 • oraz atrakcjach programowych organizowanych na stoiskach wystawców

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Targów Games&Toys, które odbędą się w dniach 7-9.10.2011 w Łodzi.

Alberta
Egmont
Marko
23 września 2010 roku
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
Temat Szkolenia:  ASPEKTY OCHRONY WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ I KONKURENCJI NA RYNKU ZABAWEK

23 września 2010 r. w Raszynie Falenty k/Warszawy Stowarzyszenie zorganizowało szkolenie, w czasie którego podjęty został temat ochrony własności intelektualnej i nieuczciwej konkurencji na rynku zabawek. Spotkanie poprowadził radca prawny Grzegorz Antonowicz, reprezentujący Kancelarię Prawną Grynhoff Woźny i Wspólnicy Sp.k.

W czasie szkolenia omówione zostały zagadnienia związane m. in. z prawami własności intelektualnej w kontekście rynku zabawek, znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi, nieuczciwą konkurencją, środkami ochrony praw własności intelektualnej i zasad uczciwej konkurencji, odpowiedzialnością karną oraz rejestracją praw.

Podczas spotkania w dniu 23 września Stowarzyszenie podpisało też umowę z „Branżą Dziecięcą”  w zakresie wspólnych działań mających na celu wspieranie rozwoju branży zabawek i artykułów dla dzieci w Polsce. Porozumienie podpisali prezes Stowarzyszenia Monika Chmielińska i wiceprezes Marek Łukasik oraz Marek Jankowski –  redaktor naczelny „Branży Dziecięcej”.

Od lewej: Radca prawny Grzegorz Antonowicz, Paweł Gołda – członek Zarządu Stowarzyszenia, Monika Chmielińska – prezes Stowarzyszenia, Marek Jankowski – redaktor naczelny „Branży Dziecięcej”, Marek Łukasik – wiceprezes Stowarzyszenia

Radca prawny Grzegorz Antonowicz
(Grynhoff Woźny i Wspólnicy)

Prezes Stowarzyszenia
Monika Chmielińska

Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
28-29 sierpnia 2010 / Warszawa –  Hala Torwar
Targi „Moje Dziecko”

W dniach 28-29 sierpnia 2010 roku na terenie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Torwar w Warszawie odbyła się II edycjaTargów „Moje Dziecko”. Impreza targowa skierowana była do przyszłych rodziców oraz rodziców niemowląt i dzieci do lat 10. Więcej informacji na stronie www.targimojedziecko.pl
10 czerwca 2010
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
10 czerwca 2010 roku w Raszynie Falenty k/Warszawy odbyło się szkolenie dla członków Stowarzyszenia. Gościem Stowarzyszenia była Anna Góraj, Naczelnik Wydziału Kontroli Jakości Towarów z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie, która przekazała informacje dotyczące  nowych przepisów oraz prawidłowego oznakowania zabawek i artykułów dla dzieci.

Tematy szkolenia:

1. Prawidłowa klasyfikacja zabawek w oparciu o Wytyczne PKN-CEN/CR 14379 oraz wytyczne UE

2. Omówienie wybranych zagadnień wynikających z pytań zadawanych przez Członków:

 • znak ostrzegawczy dotyczący wieku
 • oznakowanie zabawek (m.in. plastelina, modelina i ciastolina; zabawki z materiałem włókienniczym; latawce; materacyki dla dzieci; butelki i kubeczki dla dzieci)
 • zamieszczanie znaku CE
 • regulacje dotyczące gier telewizyjnych (Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier PEGI)

3. Bezpieczne place zabaw w oparciu o materiały Centrum Kontroli Placów Zabaw:

4. Najczęstsze błędy przedsiębiorców dotyczące prawidłowego oznakowania zabawek w świetle wyników kontroli Inspekcji Handlowej

5. Błędy dotyczące klasyfikacji zabawek pod względem wiekowym – znak „0-3”

Od lewej: Monika Chmielińska – Prezes Stowarzyszenia oraz Anna Góraj – Naczelnik Wydziału Kontroli Jakości Towarów z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie
Monika Chmielińska
Prezes Stowarzyszenia

Od lewej: Monika Chmielińska – Stowarzyszenie, Anna Góraj – Naczelnik Wydziału Kontroli Jakości Towarów

Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
10 czerwca 2010
IX Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia
10 czerwca 2010 roku w Raszynie Falenty odbyło się IX Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych. Miało ono charakter wyborczy i sprawozdawczy. W czasie Zgromadzenia poruszone zostały tematy związane m.in. z najbliższymi planami, działaniami i celami Stowarzyszenia na 2010 i 2011 r., sytuacją  branży zabawek i artykułów dziecięcych w Polsce oraz problemami przestawionymi przez członków Stowarzyszenia.
Walne Zgromadzenie
Walne Zgromadzenie
Walne Zgromadzenie
27-29 maja 2010 / Warszawa
Międzynarodowe Targi „Świat Dziecka '2010”

W dniach  27-29 maja 2010 roku w Warszawie w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI  przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbyła się I edycja Międzynarodowych Targów „Świat Dziecka 2010”. Targi zorganizowane zostały przez firmę Maxpol Sp. z o.o.

Na targach „Świat Dziecka” została pokazana obszerna propozycja produktów z takich branż jak: odzież i obuwie, zdrowie, pielęgnacja i higiena niemowląt i dzieci, sprzęt dla niemowląt i dzieci, zabawki dziecięce, edukacja i wiele innych.

Firma Alexis II

Firma Euro-Trade

Firma Marko
23-25 kwietnia 2010 / Kielce
Targi Artykułów dla Matki i Dziecka CZAS DZIECKA

W dniach 23-25 kwietna 2010 r. odbyły się I Targi  Artykułów dla Matki  i Dziecka  „Czas Dziecka”, nad którymi Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych objęło patronat. W organizowanej przez Targi  Kielce imprezie branżowej wzięło udział niemal 150 wystawców z Polski, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Francji, Włoch i Niemiec.

Impreza targowa podzielona została na 3 dni, z których pierwszy był przeznaczony dla specjalistów z branży, natomiast dwa kolejne były otwarte dla zwiedzających. Oprócz ekspozycji produktów, na stoiskach odbyły się również szkolenia, prezentacje firm i konferencje. Targom „Czas Dziecka” towarzyszyły liczne wydarzenia, m. in. uruchomienie Centrum Konsultacji Medycznych dla dzieci, w ramach którego porad udzielali lekarze specjalizacji, oraz finały Halowych Mistrzostw Polski Modeli Zdalnie Sterowanych. Ponadto udział w imprezie wzięła znana i ceniona specjalistka od wychowania najmłodszych – Super Niania Dorota Zawadzka. Specjalistka poprowadziła bezpłatne warsztaty dotyczące błędów wychowawczych oraz budowaniu autorytetu u dziecka, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nagrody i wyróżnienia przyznane podczas targów CZAS DZIECKA 2010

Medale Targów Kielce:

ZPH Pilch z Wisły za „jeździk” dla dzieci „Góralek”

PPHU MARKO Sp. J. z Wodzisławia za COCOONABABY

EVER GROUP S.C. z Poznania za podwójne wózki dziecięce PHIL&TEDS

Wyróżnienia Targów Kielce:   

MABLO Monika Kamińska z Żurawińca za składaną wanienkę THE FLEXI BATH

GEPPETTO ze Zgierza za kolorowy kalejdoskop 

Wyróżnienie Targów Kielce za aranżację stoiska:

HARTAN Kinderwagenwerk – Niemcy

BARBARAS Firma Odzieżowa Marcin Skowron – Staszów

JuraPark – Bałtów

Otwarcie Targów
Czas Dziecka
Firma
Marko
Firma
Euro-Trade
15 kwietnia 2010 roku
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia i innych firm z branży zabawek
Temat szkolenia: BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK W ŚWIETLE NOWEJ DYREKTYWY ZABAWKOWEJ

15 kwietnia 2010 r. odbyło się  szkolenie, którego tematem przewodnim były istotne zagadnienia związane z  nową dyrektywą 2009/48/WE w sprawie bezpieczeństwa zabawek.

Szkolenie zorganizowane zostało przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych Polish Toy Association z Toy Industries of Europe (TIE) i Komisją Europejską  w ramach projektu TIE Roadshow.

Projekt TIE Roadshow został zaprezentowany m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech i Hongkongu, gdzie spotkał się z szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców z branży zabawkowej. Celem spotkania było przedstawienie aktualnych i istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa zabawek w świetle nowej dyrektywy zabawkowej,  ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków, jakie nowa dyrektywa nakłada na producentów, eksporterów i importerów zabawek.

Szkolenie objęło następujące zagadnienia:

 • Prezentacja TIE Roadshow  dotycząca zagadnień związanych z dyrektywą nowego podejścia w sprawie bezpieczeństwa zabawek (Pani Susan Ols,  Toy Industries of Europe) 
 • Obowiązki producenta, importera i eksportera zabawek w świetle nowej dyrektywy (Pani Andreea Pantazi, Komisja Europejska)
 • Zagadnienia związane z procesem transpozycji dyrektywy do prawa polskiego i obowiązującym stanem prawnym w zakresie zasadniczych wymagań zabawek (Pan Krzysztof Zawiślak, Główny Specjalista w Dep. Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Gospodarki)
Od lewej: Marek Łukasik (Vice Prezes Stowarzyszenia), Krzysztof Zawiślak (Ministerstwo Gospodarki), Susan Ols (TIE)
Andreea Pantazi (Komisja Europejska), Susan Ols (TIE)
Krzysztof Zawiślak (Główny Specjalista w Dep. Regulacji Gospodarczych, Ministerstwo Gospodarki)
Andreea Pantazi (Komisja Europejska), Agnieszka Rak (Stowarzyszenie)
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
Członkowie
Stowarzyszenia
22 marca 2010 roku / Warszawa –  Hotel Marriott
Spotkanie z producentami zabawek z Hongkongu

 

W imieniu warszawskiego biura HKTDC mamy przyjemność zaprosić do udziału w spotkaniu z producentami zabawek z Hongkongu, ktore odbędzie się 22 marca 2010 r. w Warszawie w Hotelu Marriott.

Spotkanie, organizowane pzrez warszawskie biuro HKTDC w zwiazku z przyjazdem do Warszawy misji handlowej producentów zabawek z Homgkongu, umożliwi delegatom z Hongkongu zaprezentowanie oferty i nawiązanie bezpośrednich kontaktów z firmami z Polski. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Marriott w godz. 12.30 – 15.00 i rozpocznie się wspólnym lunchem.

Szczegóły spotkania i podstawowe informacje na temat firm z Hongkongu znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu. Zaproszenie skierowane jest do importerów, właścicieli sklepów, hurtownikow i dystrybutorów zabawek.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia  do 9 marca 2010 do warszawskiego biura HKTDC:
Fax: 22 830 0711/
E-mail: warsaw.consultant@hktdc.org

Zaproszenie:
Potwierdzenie udziału:
VIII edycja  Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”
 

INFORMACJE O KONKURSIE

WYNIKI KONKURSU – LISTA LAUREATÓW

4-9 lutego 2010 roku / Norymberga – Niemcy
61 edycja Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze
Stoisko narodowe Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych
W dniach 4-9 lutego 2010 roku na terenach wystawienniczych w Norymberdze odbyły się kolejne Międzynarodowe Targi Zabawek Spielwarenmesse. Liczba odwiedzających przekroczyła 76 000, co stanowi 2% wzrost względem zeszłorocznej edycji. Szeroko reprezentowane były takie kraje jak Francja, Wielka Brytania, Polska, Rosja i Stany Zjednoczone.

Stowarzyszenie już po raz piąty było organizatorem narodowego stoiska dla swoich Członków, które usytuowane zostało w hali nr 4. Firmy członkowskie biorące udział w targach miały okazję  zaprezentować swoje wyroby oraz wziąć udział w spotkaniach branżowych oraz konferencjach. Firmy Członkowskie  wystawiały się również na indywidualnych stoiskach targowych w innych halach, w zależności od rodzaju prezentowanego asortymentu.

Kolejna edycja targów Spielwarenmesse zaplanowana jest na 3-8 lutego 2011 roku.

Członkowie Stowarzyszenia podczas 61 edycji Międzynarodowych Targów Zabawek w Norymberdze 4-9 lutego 2010 r.

W narodowym wystąpieniu z ramienia Stowarzyszenia wzięły udział firmy: Alberta Firma Leszek Maślanka, Anek , Maxim, Nina, Samo-Pol oraz Sun-Day. Wśród firm członkowskich wystawiających się indywidualnie znalazły się: Cartamundi, Delta Trade, Euro-Trade, Granna, Hasbro, Hemar, Interkobo, Marko, Mattel, Mochtoys, Novum, Stadlbauer, Trefl i Wader-Woźniak.

Członkowie Stowarzyszenia na stoisku narodowym (Nina, Maxim, Samo-Pol)
Nina
Samo-Pol
Anek
Anek
Anek
Cartamundi
Cartamundi
Cartamundi
Granna
Granna
Granna
Hemar
Hemar
Mochtoys
Novum
Novum
Novum
Stadlbauer
Stadlbauer
Stadlbauer
Trefl
Trefl
Trefl
POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com