Odwiedziło nas: 634 internautów

Archiwum – 2013
Archiwum 2013

19 grudnia 2013
Zaproszenie Zarządu i Rady Nadzorczej Stowarzyszenia do Ministerstwa Gospodarki

Spotkanie Wigilijne w Ministerstwie Gospodarki

Od lewej:
Krzysztof Piwko – Członek Rady Nadzorczej
Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu

Spotkanie Wigilijne w Ministerstwie Gospodarki

Spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki z Armenii

Ministerstwo Gospodarki – Hanna Kusiak, Przedstawiciele z Ministerstwa Gospodarki z Armenii
Stowarzyszenie – Monika Chmielińska, Zbigniew Kowalski, Krzysztof Piwko

W dniu 19 grudnia 2013 roku Rada i Zarząd Stowarzyszenia zostali zaproszenie na Spotkanie Wigilijne do Ministerstwa Gospodarki.

Uroczyste spotkanie prowadził Wicepremier Janusz Piechociński.

Następnie przedstawiciele Rady i Zarządu Stowarzyszenia udali się na wcześniej zaplanowane spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki Armenii.

Z ramienia Ministerstwa Gospodarki spotkanie prowadziła Pani Hanna Kusiak z Departamentu Promocji Współpracy Obustronnej.

Przedstawiciele Armenii gościli w Polsce w ramach programu TAIEX pt.: „Wizyta studyjna w zakresie wprowadzenia legislacji dotyczącej bezpieczeństwa zabawek” . Program TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange) jest instrumentem pomocy technicznej finansowanym ze środków Komisji Europejskiej i skierowanym do instytucji publicznych w państwach beneficjentach programów finansowych Komisji Europejskiej IPA i ENPI.

Przedstawiciele Stowarzyszenia przedstawili zakres działania Stowarzyszenia, zadania i rolę Stowarzyszenia w kształtowaniu rynku zabawek w Polsce, działania związane z wdrażaniem dyrektywy PE i Rady 2009/48/WE w sprawie bezpieczeństwa zabawek, a także zostały omówione wskazówki, które mogą być wykorzystane przez Ormian w procesie tworzenia prawa lokalnego w zakresie bezpieczeństwa zabawek.

Z ramienia Stowarzyszenia w spotkaniu uczestniczyli: Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Zbigniew Kowalski – Vice przewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia, Krzysztof Piwko – Członek Rady Nadzorczej.

Pani Hanna Kusiak z Departamentu Promocji Współpracy Obustronnej już dziś zaprosiła przedstawicieli Stowarzyszenia na spotkanie handlowe pomiędzy polskimi i ormiańskimi przedsiębiorcami, które planowane jest w Ministerstwie Gospodarki w 2014 roku.

 
     
 

17 października 2013
Szkolenie dla Firm Członkowskich oraz firm z branży zabawek i art. dziecięcych

17 października 2013 r. Stowarzyszenie organizuje szkolenie dla Firm Członkowskich oraz firm z branży zabawek i art. dziecięcych, aby móc przedstawić nowe przepisy/normy obowiązujące w branży zabawek i artykułów dziecięcych.
Wychodząc naprzeciw firmom, które jeszcze nie należą do Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych zapraszamy po raz pierwszy wszystkie zainteresowane firmy spoza Stowarzyszenia do bezpłatnego udziału w szkoleniu, aby móc zaprezentować aktywne działania Stowarzyszenia. Przy okazji szkolenia serdecznie zapraszamy do przystąpienia do Stowarzyszenia.

Na szkolenie został zaproszony przedstawiciel UOKiK-u z Departamentu Polityki Konsumenckiej, który pomoże polskim przedsiębiorcom w odczytaniu przepisów dotyczących: ochrony praw konsumenta, przede wszystkim szczególnego konsumenta, jakim jest dziecko oraz zasad nieuczciwej konkurencji i zasad praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Temat prezentacji: "Prezes UOKiK w systemie ochrony konsumentów w Polsce".

Ochrona praw konsumenta, przede wszystkim szczególnego konsumenta, jakim jest dziecko, będzie omawiana w kontekście następujących ustaw:

 • Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i o zmianie kodeksu cywilnego z 2002 r.
 • Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z 2000 r.
 • Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym z 2007 r.

Tematem szkolenia będzie również "Sprzedaż internetowa cz.2" dotycząca artykułów dziecięcych i zabawek.

Pozostałe tematy dr Izy Tymińskiej i Krzysztofa Zawiślaka z MG są w trakcie przygotowań. Ostateczna wersja będzie przesłana wkrótce.

Prowadzący szkolenie:
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Dr Iza Tymińska – Ekspert celny
Zaproszeni goście:
Katarzyna Kaczmarska – Departament Polityki Konsumenckiej – UOKiK
Danuta Budkiewicz – Departament Nadzoru Rynku – UOKiK
Krzysztof Zawiślak – Ministerstwo Gospodarki

Indywidualne konsultacje:
W czasie szkolenia będą możliwe indywidualne konsultacje uczestników z prowadzącymi.
Zaproszeni Goście przekażą informacje o przepisach z branży zabawek i art. dziecięcych, które weszły w życie w ostatnich miesiącach i poinformują, na co zwrócić szczególną uwagę w związku z nowymi wymogami.

Termin: 17 października 2013 rok
Miejsce: Raszyn Falenty k/Warszawy
Koszt szkolenia dla firm niezrzeszonych: bezpłatnie – jednorazowa promocja, która ma na celu zaprezentowanie działań Stowarzyszenia i jednocześnie zaproszenia firm spoza Stowarzyszenia do Członkowstwa.
Koszt szkolenia dla Członków Stowarzyszenia: bezpłatnie

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela biuro Stowarzyszenia pod nr tel.: +48 606 831 065, e-mail: stowarzyszenie1@toys.pl

 
Konferencja Targów Spielwarenmesse
 
 
     
 

1 października 2013
Konferencja Targów Spielwarenmesse

W dniu 1 października 2013 roku w Warszawie w Hotelu Sheraton odbyła się konferencja Spielwarenmesse Dialog, podczas której zostały zaprezentowane nowości, jakie przygotowali na najbliższą edycję organizatorzy targów zabawek w Norymberdze.
Targi zabawek w Norymberdze otwierają się na nowy asortyment. W najbliższej edycji (29.09-03.02.2014) będą tam prezentowane m.in. wózki dziecięce, foteliki samochodowe, meble i wyposażenie pokojów, a także akcesoria dla najmłodszych. O tej i innych nowościach, które przygotowują organizatorzy, mówił w Warszawie, podczas dorocznego spotkania Spielwarenmesse Dialog, dyrektor marketingu Christian Ulrich.
Przyszłoroczne, 65. Międzynarodowe Targi Zabawek w Norymberdze, będą mieć rekordową powierzchnię 170 tys. m². Stanie się to możliwe dzięki oddaniu do użytku nowej hali 3A. W związku z tym zmienią się także grupy asortymentowe w poszczególnych halach.
Znacząco poszerzy się część poświęcona artykułom dla niemowląt i małych dzieci. Wcześniej, włączając pluszaki, obejmowała hale 1 i 2, teraz dojdzie do tego również część hali 3. Oprócz zabawek w tym dziale znajdą się m.in. wózki, foteliki, meble i akcesoria. Nie będzie natomiast odzieży.
Kolejna zmiana polega na przeniesieniu artykułów szkolnych z hali 9 do 4. Tym samym w pawilonie nr 9 zwiększy się powierzchnia przeznaczona na kostiumy karnawałowe.
Wszyscy, którzy przyjeżdżają na Spielwarenmesse po fachową wiedzę, na pewno ucieszą się z tego, że darmowe wykłady w ramach Toy Business Forum zaplanowano także w pierwszym dniu targów (dotychczas zaczynały się dopiero od drugiego dnia). Będą one odbywać się codziennie w godz. 13-15 w hali 3A.
Zmieniono także formułę Global Toy Conference. Koniec z zamykaniem słuchaczy w sali wykładowej na cały dzień w ostatnim dniu targów. Międzynarodowy Kongres Zabawkarski przeniesiono z poniedziałku na sobotę, a prelekcje podzielono na 3 bloki, z których każdy ma trwać 1,5-2 godz. Nie trzeba już kupować biletu na całe wydarzenie – można zdecydować się tylko na 1 lub 2 moduły. W ubiegłym roku konferencja była poświęcona handlowi online, teraz czas na wiedzę, która pomoże zwiększać sprzedaż w sklepach stacjonarnych. Bloki tematyczne to:

 • strategia cenowa, prezentacja produktu, metody sprzedaży.

Kolejną nowością norymberskiej wystawy będzie TrendGallery – wystawa pokazująca tendencje, które według 9-osobowego komitetu ekspertów będą istotne dla branży zabawkarskiej w przyszłym roku. Przypomnijmy, że w prestiżowym TrendCommittee zasiada m.in. Marek Jankowski, redaktor naczelny "Branży Dziecięcej".

 

Od lewej:
Grzegorz Karczmarz – Meritum s.c – Przedstawicielstwo Spielwarenmesse eG w Polsce
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Christian Ulrich – dyrektor marketingu Spielwarenmesse Eg
Urszula Siedlecka – Cobi S.A.

Konferencja Targów Spielwarenmesse
 
     
 

1 października 2013
Spotkanie Stowarzyszenia w Ministerstwie Gospodarki

W dniu 1 października 2013 r. podczas spotkania w Ministerstwie Gospodarki, Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Art. Dziecięcych reprezentowali:

 1. Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
 2. Ilona Skibińska-Mamzer – Prawnik, przedstawiciel firmy Wader Woźniak
 3. Zbigniew Kowalski – Interkobo – Członek Rady Nadzorczej Stowarzyszenia
 4. Konrad Falkowski – Granna – Grupa Doradcza Stowarzyszenia

Pan Krzysztof Zawiślak w imieniu Pana Dyrektora Krzysztofa Majewskiego z Departament Bezpieczeństwa Gospodarczego
Ministerstwa Gospodarki zaprosił m.in. przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych na spotkanie w ramach Grupy Wsparcia do Dyrektywy Bezpieczeństwa Zabawek TSD. Podczas spotkania została omówiona kwestia wdrażania przepisów unijnych (aktów delegowanych Komisji) działających bezpośrednio.
W związku z tym, iż w dniach 10-11 października 2013 odbędzie się grupa robocza ds. zabawek w Brukseli, Stowarzyszenie podczas spotkania przekazało swoje stanowisko nt. ołowiu i ew. innych substancji, typu zmiękczacze, czy substancje występujące w tabelce w pkt. 3.11 załącznika nr 1 do rozporządzenia.

 
 
     
 

10 września 2013
Szkolenie dla Firm Członkowskich oraz firm z branży zabawek i art. dziecięcych

10 września 2013 roku Stowarzyszenie organizowało szkolenie dla Firm Członkowskich oraz firm z branży zabawek i art. dziecięcych.

Tematy szkolenia:

 1. PN-EN 71-8 Bezpieczeństwo zabawek – Część 8: Zabawki aktywizujące przeznaczone do użytku domowego – Monika Chmielińska
 2. PN-EN 62115 Zabawki elektryczne – Bezpieczeństwo użytkowania – Monika Chmielińska
 3. PN EN 71-4 Zestawy do wykonywania doświadczeń chemicznych i podobnych – Monika Chmielińska
 4. Ułatwieni AEO – Ułatwienia dla upoważnionych przedsiębiorców – Opracowano w Departamencie Polityki Celnej – dr Iza Tymińska
 5. Przepisy celne – zabawki – Służba Celna o Rozporządzeniu w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek i dyr. zabawkowej – dr Iza Tymińska
 6. Zabawki chemia – przypomnienie najważniejszych informacji dotyczących przepisów chemicznych w odniesieniu do zabawek i art. dziecięcych na podstawie aktualnych przepisów oraz przepisów, które weszły w życie 20 lipca 2013 r. – dr Iza Tymińska
 7. Nowe wytyczne dotyczące stawki opodatkowania podatkiem od towarów i usług w imporcie próbek i dostaw bezpłatnych produktów – dr Iza Tymińska
 8. Sprzedaż internetowa – cz. 1 – Monika Chmielińska

Prowadzący szkolenie:
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Dr Izabela Tymińska – Ekspert celny
Zaproszeni goście:
Danuta Budkiewicz – Departament Nadzoru Rynku – UOKiK
Ewa Łukasik – Instytut Matki i Dziecka

Indywidualne konsultacje:
W czasie szkolenia były możliwe indywidualne konsultacje uczestników z prowadzącymi.
Pani Danuta Budkiewicz z UOKIKU przekazała informacje o przepisach z branży zabawek i art. dziecięcych, które weszły w życie w ostatnich miesiącach i poinformowała, na co zwrócić szczególną uwagę w związku z nowymi wymogami.

Termin: 10 września 2013 rok
Miejsce: Raszyn Falenty k/Warszawy
Koszt szkolenia dla firm niezrzeszonych: 550,00 zł netto
Koszt szkolenia dla Firm Członkowskich: bezpłatnie
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela biuro Stowarzyszenia pod nr tel.: +48 606 831 065, e-mail: stowarzyszenie1@toys.pl

 

Prowadzący Szkolenie
Od lewej: Krzysztof Zawiślak – Ministerstwo Gospodarki, Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Danuta Budkiewicz – radca prezesa UOKIK, Dr Iza Tymińska – Ekspert celny, Adrian Czichos – specjalista ds. celnych

Targi Kielce
 
 
     
 

5 września 2013
Konferencja "Oustourcing sposobem na kryzys"

5 września 2013 r. (czwartek) w Warszawie odbędzie się konferencja "Oustourcing sposobem na kryzys" adresowana do producentów, importerów i dystrybutorów zabawek i artykułów dla dzieci, nad którą patronat objęło Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych. Organizatorami są: czasopismo "Branża Dziecięca" i agencja interaktywna How Wow Mobile (dawniej: Ideacto).
Wydarzenie jest podzielone na dwa bloki tematyczne:

 • End to end – rozwiązania, dzięki którym można obniżyć koszty stałe i poprawić efektywność działania. Na drodze outsourcingu mogą być realizowane takie procesy jak: IT, obsługa klienta, logistyka, zarządzanie obiegiem dokumentów, archiwizacja, księgowość i finanse, płace, kadry i inne. Jak przewiedzieć szanse i zagrożenia, jakie niesie za sobą wykorzystywanie zasobów zewnętrznych? Jak poprowadzić nowoczesną strategię logistyczną? Sprzedaż w kanale e-commerce – jak wygląda krok po kroku cały proces?
 • Nowe technologie – marketingowe i sprzedażowe możliwości internetu. Jak będzie rozwijać się branża zabawek i artykułów dziecięcych w najbliższych latach? Jaką drogą docierać do grupy docelowej? Czy warto być obecnym w mediach społecznościowych? Jakich narzędzi używać do promocji w internecie, żeby wzmocnić sprzedaż w kanale offline? E-mail marketing to przeszłość, a może przyszłość?

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: http://konferencjabd.pl/program/
Konferencję poprowadzą eksperci z bogatym doświadczeniem praktycznym i wieloma sukcesami – pełna lista na stronie: http://konferencjabd.pl/agenda/

Koszt udziału w konferencji to 599 zł netto za osobę. Członkowie Stowarzyszenia mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki. Szczegółowych informacji udziela biuro Stowarzyszenia, tel. 606 831 065, e-mail: stowarzyszenie1@toys.pl.

 
     
 

15 maja 2013
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia i firm z branży zabawek

15 maja 2013 r. Stowarzyszenie zorganizowało kolejne szkolenie dla swoich Członków oraz innych zainteresowanych firm z branży zabawek. Szkolenie było poświęcone obecnie obowiązującym przepisom, które zostały omówione przez zaproszonych na szkolenie gości.

Zaproszeni goście:
Ekspert z Biura ds. Substancji Chemicznych w Łodzi oddelegowany przez Pana Dyrektora Andrzeja Kalskiego – ekspert wyjaśnił Członkom Stowarzyszenia trudne kwestie przepisów chemicznych, które wchodzą w życie 20 lipca 2013 roku. Poruszone były tematy: pojęcie substancji, mieszaniny, wyrobu, zasada ich klasyfikacji, znakowanie i pakowanie w odniesieniu do zabawek, klasy zagrożeń, kadm, benzen, barwniki azowe, ołów ftalany, formalid, i inne substancje stosowane do produkcji zabawek oraz ich dopuszczalne normy, postanowienia REACH, GHS, CLP w odniesieniu do zabawek, Karty Charakterystyki – zasady sporządzania.
Dr Iza Tymińska – ekspert celny przekazał nowe wytyczne dotyczące stawki opodatkowania podatkiem od towarów i usług w imporcie próbek i dostaw bezpłatnych towarów.

Plan spotkania:
8.30 – 9.00 – Śniadanie
9.00 – 12.30 – Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia
12.30 – 15.00 – XII Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia
Termin: 15 maja 2013 rok (środa)
Miejsce: Sala Konferencyjno – Bankietowa Firmy Elgrom, Ul. Opackiego 13, Raszyn Falenty k/Warszawy
Koszt szkolenia dla firm niezrzeszonych: 550,00 zł netto
Koszt szkolenia dla Członków Stowarzyszenia: bezpłatnie
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela biuro Stowarzyszenia pod nr tel.: +48 606 831 065, e-mail: stowarzyszenie1@toys.pl

 

Krzysztof Domański – Biuro do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Krzysztof Domański – Biuro do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Krzysztof Domański – Biuro do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Ewa Łukasik – Instytut Matki i Dziecka

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Targi Łódź – Barbara Urban – Kraśniuk, Joanna Olechnowicz

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Targi Kielce – Aldona Matla

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Dr Izabella Tymińska – Ekspert Celny

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Dr Izabella Tymińska – Ekspert Celny

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Dr Izabella Tymińska (Ekspert Celny), Monika Chmielińska (Prezes Stowarzyszenia), Adrian Cichos (Specjalista ds. celnych)

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek

Rozmowy w kuluarach

Szkolenie dla Czlonkow Stowarzyszenia i firm z branzy zabawek
 
     
 

15 maja 2013
XII Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

15 maja 2013 roku (środa) odbyło się XII Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.

XII Zwyczajne Walne Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczy i dyskusyjny.

Plan spotkania:
12.30 – 15.00 – XII Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

Termin: 15 maja 2013 rok (środa)
Miejsce: Sala Konferencyjno – Bankietowa Firmy Elgrom, Ul. Opackiego 13, Raszyn Falenty k/Warszawy

XII Walne Zgromadzenie dokonało wyboru na nową kadencję do Zarządu i Rady Nadzorczej Stowarzyszenia w następującym składzie:

Zarząd Stowarzyszenia:
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu
Paweł Gołda – Wiceprezes Zarządu (Hipo)
Marek Jankowski – Członek Zarządu (Branża Dziecięca)
Dagmara Szyndler – Członek Zarządu (Pir Holding)

Rada Nadzorcza Stowarzyszenia:
Marcin Woźniak – Przewodniczący Rady Nadzorczej (Wader – Woźniak)
Zbigniew Kowalski – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (Interkobo)
Krzysztof Piwko – Członek rady Nadzorczej (Pro – Eximp)
Andrzej Goliński – Członek Rady Nadzorczej ( Euro – Trade)

 
Ramowy program XII Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Ramowy program XII Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
 

Zarząd i Rada Nadzorcza Stowarzyszenia, Od lewej: Krzysztof Piwko (Pro-Eximp), Zbigniew Kowalski (Interkobo), Paweł Gołda (Hipo), Monika Chmielińska (Prezes Zarządu), Andrzej Goliński (Euro-Trade), Dagmara Szyndler (PIR Holding), Marek Jankowski (Branża Dziecięca), Marcin Woźniak (Wader-Woźniak)

XII Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl

Walne Zgromadzenie

Spotkanie z Rolandem Earl
     
 

17 kwietnia 2013 / Warszawa
Spotkanie z Rolandem Earl – Członkiem TIE

W dniu 17 kwietnia 2013 roku w Warszawie Zarząd i Rada Nadzorcza Stowarzyszenia spotkała się z Panem Rolandem Earl – Prezesem Angielskiego Stowarzyszenia Zabawek "British Toy & Hobby Association". Brytyjskie Stowarzyszenie Zabawek jest członkiem TIE – Toy Industries of Europe (Europejskim Stowarzyszeniem Zabawek) i ma na celu nawiązanie współpracy z innymi europejskimi Stowarzyszeniami.

Spotkanie miało na celu omówienie ewentualnego porozumienia i zawężenia kontaktów pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych a Toy Industries of Europe.

 

Od lewej: Agnieszka Rak – tłumacz, Paweł Gołda – Hipo, Marcin Woźniak – Wader Woźniak, Roland Earl – Prezes Angielskiego Stowarzyszenia Zabawek "British Toy & Hobby Association", Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Zbigniew Kowalski – Interkobo, Krzysztof Piwko – Pro – Eximp

Spotkanie Członków Stowarzyszenia w Ministerstwie Gospodarki

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl

Spotkanie z Rolandem Earl
 
     
 

15-16.04.2013 /
Warszawa
Targi Kid’s Biz Fair

Członkowie Stowarzyszenia na Targach Kid’s Biz Fair w Warszawie

Beppe

Beppe

Dante

Dante

Jawa

jawa

Kathay Haster

Kathay Haster

Media Service Zawada

Media Service Zawada

Novum

Novum

Pilch
 

Pilch

Vision One
 

Vision One

Zabawkarstwo Wojciech
Bączek

Zabawkarstwo Wojciech Bączek
 
     
 

4 kwietnia 2013 / Warszawa
Spotkanie Członków Stowarzyszenia w Ministerstwie Gospodarki ws. zmian w dyrektywie bezpieczeństwa zabawek – Chemia w zabawkach

W dniu 4 kwietnia 2013 r. o godz.: 10.00 w Sali 444 Gmachu Ministerstwa Gospodarki  – spotkanie Członków Stowarzyszenia w celu zebrania opinii na temat "chemii w zabawkach" i przedstawienia jej, jako stanowiska Polski na posiedzeniu Grupy Roboczej ds. Dyrektywy Bezpieczeństwa Zabawek TSD 2009/48/WE w Brukseli w dniu 2-3 maja 2013 r. W czasie spotkania Firmy Członkowskie Stowarzyszenia należały do Grupy Wsparcia ds. Dyrektywy Zabawkowej.
W spotkaniu udział wzięli:

Krzysztof Majewski – z-ca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego, Mariusz Skrzypiec – Naczelnik Wydziału Bezp. Przemysłowego i Technicznego w Dep. Bezp. Gosp. MG, Krzysztof Zawiślak – Główny Specjalista w Dep. Bezp. Gospodarczego MG, Danuta Budkiewicz- Radca Prezesa UOKIKU, Ewa Domańska – UOKIK, Jędrzej Witkowski – Biuro ds. Subst. Chemicznych, Kamila Drużbiak – PKN, Aleksander Deskiewicz – PCBC, Bożena Łatkowska – TEXTIL CERT Instytut Włókiennictwa, Anna Kobyłecka – Min. Finansów Dep. Polityki Celnej, Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Ilona Skibińska Mazmer – Wader Woźniak – Członek Stowarzyszenia, Agnieszka Kamińska – Trend`s Leader Solution – Członek Stowarzyszenia, Karolina Dudzik – Trend`s Leader Solution – Członek Stowarzyszenia, Anna Czarnota – Marko – Członek Stowarzyszenia, Dagmara Szyndler – PIR HOLDING – Członek Stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęło cykliczne Posiedzenia Krajowej Grupy Wsparcia ds. Dyrektywy Bezpieczeństwa Zabawek w Ministerstwie Gospodarki. Kolejne posiedzenie planowane jest w lipcu 2013 roku.

 

Od lewej:
Krzysztof Zawiślak – Główny Specjalista w Dep. Bezp. Gospodarczego MG
Krzysztof Majewski – z-ca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego
Mariusz Skrzypiec – Naczelnik Wydziału Bezp. Przemysłowego i Technicznego w Dep. Bezp. Gosp. MG

Targi Kielce

Od lewej:
Ilona Skibińska Mazmer – Wader Woźniak – Członek Stowarzyszenia
Krzysztof Zawiślak – Ministerstwo Gospodarki
Mariusz Skrzypiec – Ministerstwo Gospodarki
Danuta Budkiewicz- Radca Prezesa UOKIKU
Agnieszka Kamińska – Trend`s Leader Solution – Członek Stowarzyszenia
Anna Czarnota – Marko – Członek Stowarzyszenia
Monika Chmielińska- – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Karolina Dudzik – Trend`s Leader Solution – Członek Stowarzyszenia

Targi Kielce
 
 
     
 

5-6.04.2013 / Warszawa
MIĘDZYNARODOWE TARGI ŚWIAT DZIECKA

5-6 kwietnia 2013 roku w Warszawie w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 – III edycja Międzynarodowych Targów "Świat Dziecka".
Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych objęło patronat, organizator firma Maxpol Sp. z o.o.

 

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych
(od lewej: Karolina Dziekońska, Monika Chmielińska, Krzysztof Piwko)

 

Dyrektor Targów Elżbieta Derdzikowska,
Dyrektor Targów Małgorzata Ryttel,
Prezes PSBZiAD Monika Chmielińska,
Prezes Targów Tadeusz Michalak

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Dyrektor Targów Elżbieta Derdzikowska,
Dyrektor Targów Małgorzata Ryttel,
Prezes PSBZiAD Monika Chmielińska,
Prezes Targów Tadeusz Michalak

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka

Firmy uczestniczące w Targach

Międzynarodowe Targi Świat Dziecka
 
     
 

1 – 3 marca 2013 / Kielce
IV Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka "Czas Dziecka"

W dniach 1-3 marca 2013 roku odbyły się IV Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka "Czas Dziecka", nad którymi Stowarzyszenie objęło patronat.

W tym roku na stoiskach zaprezentowało się 146 wystawców. W zeszłym roku było ich 71. Oprócz polskich przedstawicieli branżowych można było spotkać gości z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Rosji, Francji, Hiszpanii i Grecji. Największą grupę klientów zagranicznych stanowili przyjezdni ze wschodu – około 70%.

Spośród firm członkowskich Stowarzyszenia na targach wystawiały się: ALEXIS II E. i M. Łukasik, ANEK, ARTYK, EURO-TRADE, MARKO. Obecna była również "Branża Dziecięca" – partner prasowy Stowarzyszenia.

 

Prezes
Targów
Andrzej Machoń

Targi Kielce

Polskie Stowarzyszenie Zabawek i Artykułów Dziecięcych

Targi Kielce

Uroczyste
otwarcie
Targów

Targi Kielce

Uroczyste otwarcie Targów

Targi Kielce

Uroczyste otwarcie Targów

Targi Kielce

Uroczyste otwarcie Targów

Targi Kielce

Targi Kielce

Targi Kielce

Targi Kielce

Targi Kielce

BRANŻA DZIECIĘCA

Targi Kielce

BRANŻA DZIECIĘCA

Targi Kielce

ALEXIS

Targi Kielce

ALEXIS

Targi Kielce

ANEK

Targi Kielce

ANEK

Targi Kielce

ARTYK

Targi Kielce

ARTYK

Targi Kielce

EURO TRADE

Targi Kielce

EURO TRADE

Targi Kielce

MARKO

Targi Kielce

MARKO

Targi Kielce
 
 
     

30 styczeń – 4 luty 2013 roku / Norymberga – Niemcy
64 edycja Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze

W dniach 30.01-04.02.2013 roku na terenach wystawienniczych w Norymberdze odbyła się 64 edycja Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse. Wśród wystawców znalazły się 44 firmy z Polski, w tym 12 firm członkowskich Stowarzyszenia: Artyk, Cartamundi, Delta Trade, Euro – Trade, Granna, Hemar, Mochtoys, Nina, Novum, Trefl, Wader – Woźniak, ZABAWKARSTWO Wojciech Bączek.
Firmy członkowskie wystawiały się indywidualnie w halach tematycznych w zależności od rodzaju asortymentu. W tej edycji targów Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Art. Dziecięcych nie miało narodowego stoiska wystawienniczego, ponieważ firmy członkowskie, które brały udział w narodowym stoisku w poprzednich latach wykorzystały już w pełni dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.
W targach wzięło udział 2 700 wystawców z 62 krajów i 76 000 odwiedzających ze 120 krajów. Targi odbywały się w 17 halach o łącznej powierzchni ok 160 000 m2.

Podczas Targów Spielwarenmesse Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Art. Dziecięcych reprezentowała Monika Chmielińska, która uczestniczyła w następujących spotkaniach:
30.01.2013 r. – spotkanie Zarządu, Rady Nadzorczej i Grupy Doradczej Stowarzyszenia
31.01.2013 r. – spotkanie Stowarzyszenia z Rolandem Earl z Brytyjskiego Stowarzyszenia Zabawek – British Toy & Hobby Association
31.01.2013 r. – Stowarzyszenie zostało zaproszone na spotkanie ICTI – International Council of Toy Industries – podczas spotkania odbyły się rozmowy z prezesem Larsem Abel
01.02.2013 r. – Stowarzyszenie zostało zaproszone na spotkanie członków TIE – Toy Industry of Europe
02.02.2013 r. – spotkanie Stowarzyszenia z prezesem ICTI CARE Foundation Christianem Ewert

 

Podczas Targów Zabawek Spielwarenmesse odbyło się krótkie spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Branży zabawek i Art. Dziecięcych z Prezesem Targów Spielwarenmesse.
Na zdjęciu Ernst Kick – Chief Executive Officer Spielwarenmesse eG i Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia

   

Zdjęcie grupowe Firm Członkowskich na Międzynarodowych Targach Zabawek Spiewlarenmesse w Norymberdze na stoisku Firmy Wader-Woźniak

W dniu 30 stycznia 2013r. o godz. 14.00 podczas Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze na stoisku wystawienniczym firmy Wader – Woźniak odbyło się spotkanie Zarządu, Rady Nadzorczej  i Grupy Doradczej Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.

Krzysztof Czaja – Grupa Doradcza (Delta Trade)
Krzysztof Piwko – Rada Nadzorcza (Pro-Eximp)
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu
Marek Jankowski – Członek Zarządu – (Branż Dziecięca)
Marcin Woźniak – Przewodniczący Rady Nadzorczej (Wader – Woźniak)

Zebranie zarządu
 
     
Rozmowy Członków Stowarzyszenia
na Międzynarodowych Targach Zabawek
Spielwarenmesse w Norymberdze
     
Stoiska Firm Członkowskich
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ARTYK
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ARTYK
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ARTYK
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
CARTAMUNDI
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
CARTAMUNDI
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
CARTAMUNDI
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
DELTA TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
DELTA TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
DELTA TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
EURO TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
EURO TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
EURO TRADE
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
GRANNA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
GRANNA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
GRANNA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
HEMAR
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
HEMAR
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
HEMAR
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
MOCHTOYS
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
MOCHTOYS
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
MOCHTOYS
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NINA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NINA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NINA
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NOVUM
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NOVUM
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
NOVUM
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
TREFL
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
TREFL
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
TREFL
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
WADER
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
WADER
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
WADER
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ZABAWKARSTWO
Wojciech Bączek
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ZABAWKARSTWO
Wojciech Bączek
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
ZABAWKARSTWO
Wojciech Bączek
W dniu 1 lutego 2013 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse odbyło się spotkanie IE (Toy Industries of Europe) – Europejskie Stowarzyszenie Zabawek. Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Art. Dziecięcych reprezentowała Monika Chmielińska – Prezes Zarządu.
Szkolenie dla członków Stowarzyszenia

od prawej:
Catherine van Reeth – Dyrektor Generalny TIE
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Szkolenie dla członków Stowarzyszenia

od lewej:
Catherine van Reeth – Dyrektor Generalny TIE
Peter Trillingsgaard – Lego
Natasha Crookes – British Toy and Hobby Association
Rachel Finnegan – TIE Secretariat

Szkolenie dla członków Stowarzyszenia
od lewej:
Catherine van Reeth – Dyrektor Generalny TIE
Peter Trillingsgaard – Lego
Natasha Crookes – British Toy and Hobby Association
Rachel Finnegan – TIE Secretariat
 
 
 
 
POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com