Nowe Rozporządzenie UE dot. bezpieczeństwa zabawek
List Otwarty polskich przedsiębiorców związanych z branżą zabawek
i artykułów dziecięcych

UE pracuje nad projektem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Już teraz wiadomo, że nowe przepisy będą miały niebagatelny wpływ na sektor artykułów dziecięcych. Planowane jest zaostrzenie norm bezpieczeństwa, ale także wprowadzenie nowych, licznych obowiązków dla producentów i importerów.

Według wstępnych analiz, większość nowych przepisów to obciążenia administracyjne i finansowe, które będą musieli ponieść odpowiedzialni przedsiębiorcy, a które zostaną zignorowane przez nieuczciwych, którzy w zamian obniżą swoje koszty i oferują zabawki i artykuły dziecięce po niskich cenach.

Propozycje nowych regulacji i konsekwencje wprowadzenia ich w życie zostały omówione na Branżowej Konferencji online w dniu 11 kwietnia 2024 roku (dostępne jest nagranie ze spotkania pod adresem: https://youtu.be/GOAXJgdxj6A)

Obecność na konferencji online ponad 250 osób oraz dyskusja, jaka wywiązała się podczas konferencji pokazała, jak ważnym tematem są dla przedsiębiorców nowe regulacje.

POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com