UL International Polska Sp. z o.o.

ul. Równoległa 4
02-235 Warszawa

Osoba kontaktowa: Marcin Tkacz
tel: +48 510 936 183

email: marcin.tkacz@ul.com, info.pl@ul.com

link: https://crs.ul.com/

UL jest największą na świecie siecią laboratoriów non-profit. Dzięki niezrównanej wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa zabawek, nasz zespół ekspertów ds. zapewnienia jakości ma wyjątkową pozycję, aby wspierać dążenie branży zabawkowej do wprowadzania bezpieczniejszych produktów na światowy rynek. Pomagamy w opracowaniu kompleksowych programów bezpieczeństwa zabawek, w tym oznaczenie wieku, ocena projektu, ocena bezpieczeństwa i ryzyka, zarządzanie chemikaliami, badania typu WE i oceny toksykologiczne.

UL jest akredytowany przez wiele jednostek akredytacyjnych, w tym ACLASS, UKAS, CNAS, CMA i HOKLAS. Ponadto UL jest zarejestrowany w Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) jako akredytowane laboratorium (strona trzecia), zgodnie z wymaganiami CPSIA. Nasze laboratorium we Włoszech, IISG, jest akredytowane przez CGCRE (Coordenação Geral de Acreditação) na rynek brazylijski – akredytacja nr. CRL 0482 – i posiada status jednostki notyfikowanej zgodnie z dyrektywą UE w sprawie bezpieczeństwa zabawek i środków ochrony indywidualnej (PPE).

Oferowane przez UL usługi w ramach testów i badań zabawek spełniają witalną funkcję w spełnianiu globalnych standardów w laboratoriach na całym świecie, w pełni wspierając dążenie branży producentów zabawek do wprowadzania bezpieczniejszych produktów na rynek.

  • testy bezpieczeństwa i jakości
  • inspekcje i audyty, w tym audyty techniczne i etyczne
  • rozwiązania w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania (responsible sourcing) i zrównoważonego rozwoju (sustainability)
  • doradztwo i szkolenia
  • global market access
POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com