Laboratoria badające zabawki i artykuły
dla dzieci w Polsce i na świecie

J.S. Hamilton Poland S.A.

ul. Chwaszczyńska 180, 81-571 Gdynia
tel.: +48 723 300 684
Osoba kontaktowa: Joanna Janicka

toys@hahilton.com.pl | jjanicka@hamilton.com.pl

link: https://hamilton.com.pl/oferta/zabawki-i-artykuly-dzieciece/badania-chemiczne/

Laboratorium J.S. Hamilton Poland S.A. oferuje szeroki zakres badań zabawek oraz artykułów dla dzieci i niemowląt. Wykonuje akredytowane analizy bezpieczeństwa zabawek na zgodność z wymaganiami norm zharmonizowanych z Dyrektywą 2009/48/WE (Toys Safety Directive) oraz poszczególnych części normy PN-EN 71, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1907/2006 (REACH), Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 2011/65/UE (RoHS) i wielu innych.

Analizy chemiczne i mechaniczne zabawek w większości  prowadzone są we  własnych  laboratoriach, którym dedykowane są dwa polskie oddziały – centralne chemiczne laboratorium  w  Gdyni (nr akredytacji AB 079) oraz mechaniczne laboratorium  w  Siemianowicach  Śląskich (nr akredytacji AB 1552).

Broszura informacyjna

Intertek Poland Sp. z o.o.

ul. Cyprysowa 23 B, 02-265 Warszawa
tel.: +48 22 886 32 80
e-mail: labtest.poland@intertek.com

Osoba kontaktowa: Grzegorz Kłok
tel.: +48 532 757 862
e-mail: grzegorz.klok@intertek.pl

Intertek posiada wieloletnie doświadczenie w branży zabawek i gier, rozumiejąc wyzwania stojące przed detalistami, producentami, dystrybutorami i dostawcami. Poprzez kompleksowe usługi badań bezpieczeństwa produktów możemy pomóc Twojej firmie, poświadczając jakość i bezpieczeństwo wyrobów przeznaczonych dla najmłodszych konsumentów.

Laboratoria Intertek posiadają międzynarodową akredytację, a wykonywane przez nas badania są powszechnie uznawane. Oferta Intertek dotyczy szeroko rozumianych produktów dla dzieci. Intertek wykonuje badania z zastosowaniem szeregu norm jak np. EN 1400, EN14350, EN 13209, EN12221, EN 1273, EN12227, EN16780, EN16890. Przeprowadzamy testy zabawek i pozostałych produktów dla dzieci zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wymogami i normami bezpieczeństwa zabawek, w tym:

 • ISO 8124 Międzynarodowa norma Toy Safety Standards
 •  EU: Dyrektywa zabawkowa 2009/48/WE

Toy Safety Standards – EN71 series

 • EN16780, EN 16890, EN16781, EN 1400, EN14350, EN 13209, EN12221, EN 1273, EN12227,
 • REACH Annex XVII; SVHC
 • EN 62115 Zabawki elektryczne – Bezpieczeństwo użytkowania
 • 2014/30/UE Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej EMC
 • RoHS
 • U.S.: Consumer Product Safety Commission (CPSC)
  CPSIA
  ASTM F963 / ASTM D4236

Food and Drug Administration (FDA)

 • Canada: Canadian Hazardous Products (Toys) Regulations
 • Australia / Nowa Zelandia : AS/NZS ISO 8124

Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska (nr AB 910) Instytut KOMAG

ul. Pszczyńska 37, 44-101 Gliwice

tel.: +48 32 237 46 65

Osoba kontaktowa: dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina, prof. nadzw. Instytutu KOMAG, Kierownik Laboratorium

e-mail: bbylina@komag.eu

linki do strony internetowej:

https://komag.eu/badania/laboratorium-srodowiska

https://komag.eu/en/tests/laboratory-of-material-engineering-and-environment

 

Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska Instytutu KOMAG w Gliwicach, jednostki notyfikowanej w UE nr 1456 w zakresie Dyrektywy 2009/48/WE (Toy Safety Directive), specjalizuje się w badaniach bezpieczeństwa użytkowania zabawek i artykułów dla dzieci. Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz wysokie kompetencje personelu, jak również nowoczesna infrastruktura badawcza umożliwiają oferowanie najszerszego w Polsce zakresu akredytowanych badań dla zróżnicowanego asortymentu wyrobów dla dzieci.

Oferta badań zabawek obejmuje właściwości fizyczne, mechaniczne, magnetyczne, chemiczne, elektryczne i palności, realizowane wg norm zharmonizowanych z Dyrektywą 2009/48/WE oraz innych przepisów w niej przywołanych. Badania pozostałych rodzajów artykułów dla dzieci prowadzone są wg norm zharmonizowanych z Dyrektywą 2001/95/WE (General Product Safety) lub norm dedykowanych poszczególnym wyrobom, tj. wózkom, nosidełkom, chodzikom, wysokim krzesełkom, smoczkom, sprzętowi do picia i karmienia, leżaczkom, przewijakom, barierkom bezpieczeństwa, kojcom, łóżeczkom, kołyskom, odzieży dziecięcej. Materiały, z których wykonane są ww. produkty badane są na zgodność z wymaganiami REACH, RoHS, CLP, FCMs, TZO, ASTM, CPSC, JIS.

Dla innowacyjnych wyrobów nieobjętych wymaganiami normowymi, w celu sprawdzenia ich bezpieczeństwa, Laboratorium oferuje badania realizowane wg własnych, indywidualnych procedur badawczych.

Kadra naukowa Laboratorium prowadzi, niezależnie od wyszczególnionej działalności, autorskie prace badawczo-rozwojowe w zakresie identyfikacji i oceny zagrożeń związanych z użytkowaniem wyrobów przez dzieci. Wyniki tych prac są publikowane w renomowanych czasopismach naukowych, a zdobyte doświadczenie wykorzystywane jest podczas opracowywania nowych metod badawczych.

SGS Polska Sp. z o.o.

ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa

tel. : +48 22 329 22 42

Osoba kontaktowa: Tomasz Trąd

e-mail: pl.trad@sgs.com

link: http://www.sgs.pl/pl-pl/consumer-goods-retail/toys-and-juvenile-products

Grupa laboratoriów mechanicznych i chemicznych SGS, posiada akredytację w pełnym zakresie badań EN-71.

SGS Polska oferuje szereg usług dotyczących badania zabawek i doradztwa w zakresie zgodności z wymaganiami dyrektywy 2009/48/WE, CU TR 008/2011, NM 300, JFSL/ST2016, GTTR, ASTM F963-13, Prop.65 i wielu innych. Wykonujemy również inspekcje przedwysyłkowe zabawek w Azji, zabezpieczające interesy polskich importerów.

Laboratorium posiada akredytacje PCA: AB 313, AC152, AC162 i AK013.

TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
Laboratorium Badawcze – mechanika

ul. Lutycka 11, 60-415 Poznań

Osoba kontaktowa: Aleksandra Maćkowiak
tel.: +48 609 850 382

e-mail: sales.poznan@pl.tuv.com

link: Zabawki i artykuły dla dzieci | PL | TÜV Rheinland (tuv.com)

Akredytowane Laboratorium Badawcze TÜV Rheinland Polska zlokalizowane w Poznaniu świadczy usługi w zakresie oceny bezpieczeństwa i właściwości użytkowych artykułów dla dzieci, a wespół z szeregiem pozostałych laboratoriów z Grupy TÜVRheinland posiada szerokie możliwości w zakresie oceny zgodności z krajowymi, europejskimi i międzynarodowymi wymaganiami.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług świadczonych przez TÜV Rheinland Polska poprzez naszą stronę internetową www.tuv.pl

UL International Polska Sp. z o.o.

ul. Równoległa 4
02-235 Warszawa

Osoba kontaktowa: Marcin Tkacz
tel: +48 510 936 183

email: marcin.tkacz@ul.com, info.pl@ul.com

link: https://crs.ul.com/

UL jest największą na świecie siecią laboratoriów non-profit. Dzięki niezrównanej wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa zabawek, nasz zespół ekspertów ds. zapewnienia jakości ma wyjątkową pozycję, aby wspierać dążenie branży zabawkowej do wprowadzania bezpieczniejszych produktów na światowy rynek. Pomagamy w opracowaniu kompleksowych programów bezpieczeństwa zabawek, w tym oznaczenie wieku, ocena projektu, ocena bezpieczeństwa i ryzyka, zarządzanie chemikaliami, badania typu WE i oceny toksykologiczne.

UL jest akredytowany przez wiele jednostek akredytacyjnych, w tym ACLASS, UKAS, CNAS, CMA i HOKLAS. Ponadto UL jest zarejestrowany w Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) jako akredytowane laboratorium (strona trzecia), zgodnie z wymaganiami CPSIA. Nasze laboratorium we Włoszech, IISG, jest akredytowane przez CGCRE (Coordenação Geral de Acreditação) na rynek brazylijski – akredytacja nr. CRL 0482 – i posiada status jednostki notyfikowanej zgodnie z dyrektywą UE w sprawie bezpieczeństwa zabawek i środków ochrony indywidualnej (PPE).

Oferowane przez UL usługi w ramach testów i badań zabawek spełniają witalną funkcję w spełnianiu globalnych standardów w laboratoriach na całym świecie, w pełni wspierając dążenie branży producentów zabawek do wprowadzania bezpieczniejszych produktów na rynek.

 • testy bezpieczeństwa i jakości
 • inspekcje i audyty, w tym audyty techniczne i etyczne
 • rozwiązania w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania (responsible sourcing) i zrównoważonego rozwoju (sustainability)
 • doradztwo i szkolenia
 • global market access
POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com