Odwiedziło nas: 158 internautów

Archiwum – 2023
9 listopada 2023 – Warszawa Hotel Hilton
Konferencja Prasowa Targów Spielwarenmesse Dialog

W dniu 9.11.2023 w hotelu Hilton w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 63 odbyła się konferencja prasowa i prezentacja targów Spielwarenmesse 2024.Targi Zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze to jedna z najważniejszych światowych imprez adresowana do branży zabawkarskiej. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 30.01. – 03.02.2024 tradycyjnie w Norymberdze. Konferencja pod nazwą Spiewarenmesse Dialog przybliżyła ofertę, program targów, nowe rozwiązania i propozycje oraz inne szczegółowe informacje dotyczące nadchodzącej imprezy.

Gospodarzami spotkania byli:
Scarlett Wisotzki – Dyrektor ds. Komunikacji Spielwarenmesse eG
Grzegorz Grabarczyk – Dyrektor Biura Targów Spielwarenmesse w Polsce
Monika Chmielińska – Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych

14 listopada 2023
„Chemia w zabawkach – najnowsze przepisy i zestawienie najważniejszych zmian w tym zmiany w normach: 71-1 i 71-3” – Laboratorium Hamilton dla Członków Stowarzyszenia
Zamknięte szkolenie dla Członków Stowarzyszenia

Organizator szkolenia  – w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych  – Monika Chmielińska prezes zarządu

Prowadzący szkolenie – w imieniu J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. – Joanna Janicka – Menadżer ds. Rozwoju/Business Development Manager

Temat i zakres szkolenia:
„Chemia w zabawkach – najnowsze przepisy i zestawienie najważniejszych zmian w tym zmiany w normach: 71-1 i 71-3”

Do zobaczenia już 21-23 lutego 2024 roku na 14. edycji targów KIDS’ TIME

Targi producentów zabawek, wózków, fotelików i ubranek dla dzieci KIDS’ TIME z corocznym mnóstwem nowości!

Od ponad dekady przedstawiciele branży dziecięcej, na początku roku, spotykają się w Targach Kielce, by wziąć udział w największych w tej części Europy biznesowych targach sektora dziecięcego. Właśnie w Kielcach producenci i dystrybutorzy rozmawiają na temat aktualnych trendów i prezentują szeroką ofertę produktów i artykułów dla dzieci i ich rodziców. Najbliższe spotkanie zaplanowano 21-23 lutego 2024 roku.

Światowi eksperci, dziennikarze i przedsiębiorcy, co roku zjeżdżają do Kielc, by wziąć udział w największym biznesowym wydarzeniu branży dziecięcej w tej części Europy.

19.09.2023 r.
Ekspert Celny dla Członków Stowarzyszenia – „Export/Import – obrót towarowy z uwzględnieniem najnowszych zmian”
Szkolenie zamknięte online

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia zapraszam Państwa na kolejne szkolenie przygotowane specjalnie na Państwa prośbę przez Eksperta Celnego dr Izę Tymińską. Szkolenie odbędzie się w dniu 19 września 2023 r. i będzie to zamknięte szkolenie online tylko dla Członków Stowarzyszenia.

Szczegóły szkolenia online:

19 września 2023 r. (wtorek)

28 lipca 2023 r. – Bruksela
Projekt Komisji Europejskiej dotyczący zmian do dyrektywy zabawkowej

28 lipca 2023 r. Komisja Europejska zaproponowała projekt zmian do dyrektywy zabawkowej.

Ostatecznie zaproponowane i zaakceptowane zmiany do dyrektywy zabawkowej będą wdrożone do państw unii europejskiej za pomocą rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa zabawek. Oczywiście stanie się to po konsultacjach z krajami UE. Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych od wielu miesięcy współpracuje z TIE (Europejskim Stowarzyszeniem Zabawek) w kwestii przygotowywanej przez Komisję  Europejską propozycji wprowadzenia zmian do dyrektywy zabawkowej. W kwietniu br. Stowarzyszenie uczestniczyło w rozmowach w Brukseli zapowiadających zmiany w dyrektywie zabawkowej. W Brukseli odbył się cykl spotkań poświęconych nadchodzącym zmianom dyrektywy zabawkowej. Stowarzyszenie otrzymało propozycje z Ministerstwa Rozwoju i Technologii włączenia się w prace nad proponowanymi zmianami do nowej wersji dyrektywy zabawkowej. Stowarzyszenie czynnie współpracuje w tej kwestii również z TIE. Obecnie polscy eksperci oraz eksperci TIE analizują zaproponowany przez Komisję Europejską projekt zmian dyrektywy zabawkowej. Wkrótce przedstawione zostaną szczegółowe komentarze i analizy dotyczące propozycji KE.

  1. Komunikat Prasowy KE oraz informacje dotyczące planowanych zmian w dyrektywie zabawkowej
  2. Komunikat prasowy ( komentarz) TIE – Europejskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek – Ważne !!!!!
18 maja 2023 r. – Falenty k/Warszawy
XXII Zwyczajne Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.

W dniu 18 maja 2023 r. w Sali Konferencyjnej w Hotelu Elgrom przy Alei Hrabskiej 6 w Falentach k/Warszawy odbyło się XXII Zwyczajne Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych. XXII Zwyczajne Walne Zebranie miało charakter sprawozdawczy, dyskusyjny oraz wyborczy.

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych omówili najważniejsze kwestie związane z dalszym działaniem Stowarzyszenia, sytuację gospodarczą branży zabawek, dalszą współpracę z Targami Kielce na 2024 rok oraz działania Stowarzyszenia w sprawie nadchodzących zmian przepisów m.in.: dotyczących zmian w dyrektywie zabawkowej. Omówione zostały tematy związane z planowanymi szkoleniami dla Członków Stowarzyszenia na 2023 i 2024 rok.

25-27 kwietnia 2023 r. – Bruksela
Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych
w Parlamencie Europejskim
Planowane zmiany w dyrektywie zabawkowej.

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych zostało zaproszone przez TIE Toy Industries Of Europe ( Europejskie Stowarzyszenie Zabawek) do Brukseli w celu uczestniczenia w spotkaniach dotyczących planowanych przez UE zmian w dyrektywie zabawkowej. Spotkania poświęcone rozmowom na temat nowej dyrektywy zabawkowej odbyły się w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE, w Parlamencie Europejskim i w biurze TIE.

Stowarzyszanie reprezentowała Monika Chmielińska – prezes zarządu.

9 maj 2023 r. – Warszawa
Spotkanie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek
i Art. Dziecięcych z dyrektorami Targów Kielce
Znamy datę targów Kids’ Time!
Widzimy się w dniach 21-23 lutego 2024 w Kielcach

W dniu 9 maja br. w biurze Stowarzyszenia odbyło się spotkanie zarządu Stowarzyszenia z Targami Kielce. Stowarzyszenie reprezentowała Monika Chmielińska – prezes zarządu, Targi Kielce reprezentowały Joanna Marcjan – dyrektor Wydziału Targów oraz  Aldona Matla  – menedżer targów Kids’ Time.

Podczas spotkania zostały omówione kwestie organizacyjne związane z nadchodzącą edycją targów. Targi Kielce oraz Stowarzyszenie dążą do rozwinięcia dotychczasowej współpracy, ulepszenia kolejnej edycji targów Kids Time. Stowarzyszenie będzie patronem medialnym w edycji targowej Kids Time 2024 a Członkowie Stowarzyszenia ponownie mają możliwość uzyskania zniżek na wynajem powierzchnie wystawienniczej.

24 kwietnia 2023 r.
Szkolenie online „Obrót towarowy w pigułce – nowości”
godz.: 10.00

W dniu 24 kwietnia 2023 r. odbędzie się zamknięte szkolenie online przygotowane specjalnie dla Członków Stowarzyszenia.

W imieniu Stowarzyszenia serdecznie zapraszam Państwa na szkolenie i proszę o zapisanie tej daty w Państwa kalendarzach.

16 marca 2023 r. – konferencja online dla Członków Stowarzyszenia
„Jak nowe technologie wpływają na rynek zabawek”.
Godz.: 12.00-13.00

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Art. Dziecięcych

Prowadzący szkolenie: Inquel – Piotr Krupiński

Spotkanie będzie dedykowane producentom i importerom zabawek. Tematem spotkania będzie zaprezentowanie uczestnikom procesu współpracy w kontekście rozwoju  i wdrażania pomysłów tworzenia kreatywnych zabawek z pomocą Firmy InQuel.

1 marca 2023
adw. Magdalena Biedrzycka z Kancelarii Adwokackiej MBA LAW
Szkolenie online dla Członków Stowarzyszenia

Specjalnie na prośbę Członków Stowarzyszenia przygotowujemy szkolenie o tematyce poświęconej wykorzystania prawa w dobie kryzysu.

Zaprezentujemy wykaz przepisów prawnych i rozwiązań potrzebnych do działania w kryzysie, omówimy wszystkie możliwości prawne jakie można wykorzystać, aby przetrwać w dobie kryzysu uwzględniając obecną sytuację gospodarczą w kraju i na świecie.

Temat szkolenia: „Jak prawo może pomóc w kryzysie? Jak przetrwać kryzys – możliwe rozwiązania, propozycje, omówienie zasad działania restrukturyzacji w firmie”

KIDS’ TIME (22-24.02.2023)
XIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME Targi Kielce

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych po raz kolejny objęło patronat nad XIII Międzynarodowymi Targami Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME.

Targi Zabawek Spielwarenmesse 2023
Norymberga 1-5 luty 2023 r.

W dniach 1-5 luty 2023 roku na terenach wystawienniczych w Norymberdze odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Zabawek Spielwarenmesse. Wśród wystawców będzie ponad 80 firm z Polski, w tym liczne grono Członków Stowarzyszenia:

Alexander, Beppe, Bright Junior Media, Edgard, Euro Trade, Fabryka Kart, Godan, Hemar, Marioinex, Mochtoys, Remi, TM Toys, Trefl, Tuban, Wader-Woźniak. Członkowie będą wystawiali się indywidualnie w halach tematycznych w zależności od rodzaju asortymentu.

11 stycznia 2023 – Laboratorium Hamilton
Szkolenie dla Członków Stowarzyszenia

Zapraszamy Członków Stowarzyszenia na kolejne szkolenie dotyczące chemii w zabawkach.

Najnowsze przepisy chemiczne w pigułce!

Temat szkolenia:
„Podsumowanie wymagań dla zabawek w świetle przepisów chemicznych oraz RoHS, REACH” – Laboratorium Hamilton specjalnie dla Członków Stowarzyszenia.

Organizator szkolenia – Monika Chmielińska prezes zarządu w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Art. Dziecięcych

Konferencja prasowa dotyczącej Targów Zabawek Spielwarenmesse 2023
Spielwarenmesse 2023 – Norymberga 1-5 luty 2023 r.

W dniu 28 września 2022 r. w Warszawie w Hotelu Sheraton odbyła się konferencja prasowa dotycząca Targów Spielwarenmesse 2023, które odbędą się w Norymberdze w dniach 1-5 luty 2023 r.

Na Konferencji Spielwarenmesse zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące organizacja targów, nowości organizacyjne oraz po raz pierwszy został zaprezentowany panel dyskusyjny, na którym omówiono sytuacje branży zabawek i artykułów dziecięcych w Polsce i na świecie.

POLSKIE STOWARZYSZENIE BRANŻY ZABAWEK I ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH
realizacja: dwarazy.com